IV congreso provincial PSdeG

Estes son os novos órganos do PSdeG-PSOE de Ourense

Estes son os órganos do PSdeG-PSOE de Ourense elixidos durante o 4º Congreso Provincial celebrado este sábado 26 de febreiro de 2022:

COMISIÓN EXECUTIVA PROVINCIAL

SECRETARÍAS ORGÁNICAS (5)

Acción electoral: Patricia Domínguez Barja

Política municipal: Susana Rodríguez Estévez

Organización: Diego Alonso de Abel

Vicesecretaría xeral: Álvaro Vila Araújo

Secretaría xeral: Rafael Rodríguez Villarino

SECRETARÍAS TERRITORIAIS (9)

Coordinación área metropolitana de Ourense: Susana Rodríguez Rodríguez

Coordinación bisbarra de O Carballiño: Diego Fernández Nogueira

Coordinación bisbarra de Celanova: Isabel Gil Álvarez

Coordinación bisbarra da Limia: Eulogio Fernández Fernández

Coordinación bisbarra da Baixa Limia: José Luís Rodríguez Dobaño

Coordinación bisbarra de Verín: Marina Vaz Quintillán

Coordinación bisbarra de Trives-Caldelas: Sara Inés Vega Núñez

Coordinación bisbarra de Valdeorras: Aurentino Alonso Araújo

Coordinación bisbarra de Ribadavia e responsable de relacións institucionais: Ignacio Gómez Pérez

SECRETARÍAS EXECUTIVAS (5):

María de los Ángeles Iglesias Rodríguez

Jesús Rafael Pereira Vázquez

Julio Vázquez García

Benigno Rodríguez Rodríguez

Dolores Cernada Delgado

SECRETARÍAS CON ÁREA (32):

Cultura e normalización lingüística: Francisco Xabier Oviedo Rodríguez

Deportes: Antonio González Fiuza

Educación: María Alida Iglesias Gil

Turismo: Antonio Alonso Suárez (Antón).

Servizos sociais: Marina Ortega Otero

Maiores: María Paz Iglesias Fernández

Inclusión Social: Ofelia Puente Carracedo

Adxunta a inclusión social: María Ángeles Álvarez Ramos

Economía: Xosé Carlos Valcárcel Doval

Industria e desenvolvemento: Darío Barros Martínez

Comercio e Emprendemento: María Luz Roo Cabo

Xustiza: Javier García Gago

Migracións: Luís Gulín Iglesias

Memoria Democrática: Carmen Rama Cotelo

Medio rural: Francisco López González

Medio ambiente: José Antonio Pérez Domínguez

Política Forestal: Celso Basalo Gómez

Municipalismo: José Luís Álvarez López

Transparencia, dereitos e liberdades: Marina Tallón Núñez

Relacións Internacionais: David Manuel Alvarado Roales

Acción sindical e traballo: Beatriz Domínguez Blanco

Sanidade: Frank Alberto Betances Reinoso

Infraestruturas e mobilidade: Wilson Jones Romero

Igualdade: Eva Maldonado González

Reto demográfico: Uxía Tizón Vázquez

Comunicación dixital: María Sotelo Vázquez

Redes sociais: Borja Seoane Bernárdez

Loxística e Coordinación Inter—executivas: José Manuel Rego López

Medios audiovisuais: Rubén Rodríguez Méndez

Formación e innovación: Margarita Pérez Fernández

Apoio aos pequenos municipios: Lorena Peleteiro Vázquez

Apoio á militancia: Mónica Vázquez Blanco

Administración e Función Pública: José Antonio Corral

COMITÉ DE ÉTICA

Adolfo Pérez Abellás (presidente)

Camilo Ocampo Gómez

Rosa Martínez Rodríguez

Helena Iglesias RodrÍguez

Eladio Medel Iglesias

DELEGADO AO COMITÉ FEDERAL

Adolfo Pérez Abellás

COMITÉ PROVINCIAL

Laura Seara Sobrado

Javier Rey Rey

Susana Bayo Besteiro

Federico Perez Mato

Mar Carmen Modia Vázquez

Antonio Paradela Blanco

Iago Outeda Bos

Carlos Docampo González

Gustavo Hermida Fernández

Flora Rodríguez López

Alberto Fernández Martínez

Veronica Taboada Rodríguez

Manuel Otilio Miguez Hermida

Luis Cid Ruiz

Cristina González Cid

Maria Mercedes Vázquez Blanco

Mari Carmen Bernárdez Rodríguez

Eladio Gómez Rosales

Mónica Yebra Brea

Ángela Rodríguez Fernández

Ana María Martínez Méndez

Maria Esther García Sanz

Tomás Lorenzo Fariña

José Ramón Fernández Morgade

C. Concepción García Lozano

Luis Fernández Gudiña

Zaida Rodriguez Camba

José Ángel Carreira Martin

Ana Maria Garrido Rodríguez

Julio Prada Hohestein

Anabel Augusto Sánchez

Xosé Lois Carrión González

María Rosa González Méndez

Juan Antonio Rey Pérez

Teresa Barja Dapía

Miguel Castro García

Margarita Ojea Alvarez

Julio Morais Castro

Aida González Fernández

José Luis Bravo Montero

Lucila Costa Cid

José Luis Regal Lamelo

María del Carmen Alvarez Blas

Luis Murias Quintián

Bibiana Paz Pereira

Francisco Javier Quintas Ferreño

Nicanor Muñóz Palacios

Estela Estrada Mosquera

Manuel Salgueiro Tizón

María Dolores Cubillo Conde

Gelasio Bernardez Bugueiro

Ana Belén López Vaz

Francisco Rodríguez Rodríguez

Benjamín Fernández Bello

Rosa Martínez Rodriguez

Rosa Rodriguez Castro

Enrique Teixeiro Sanjuán

María Cid Rodríguez

Rafael Pérez Martínez

Juan Carlos Francisco Rivera

Manuel Lorenzo Feijoo

Rosario Rodríguez Delgado

Silvestre Pérez Pérez

Luis Pérez Álvarez

Juan Carlos Martínez Iglesias

Juan Manuel Quintas Lorenzo

María Rajo Martínez

José Alberto Martínez Morales

Anibal Nocelo Valencia

José Luis González López

Adolfo González Novoa

María Elena Souto Conde

Victor Manuel Pérez Vázquez

Rubén Alfonso Armenteros Rodríguez

Jose María Padreda Blanco.

José Manuel Dacal Fernández

Guadalupe Sobrado Pérez

María Elisa Domínguez Vidal

Celso Fernández López

Rosa Dominguez Rodriguez

Ana María Morais Morán

Antonio Fernández Feijoo

Aidita Menor Vila

Victoria Morenza Doforno

Andrés Ocampo Lourido

Luisa Bravo Del Caño

Marcos Rodriguez Parada

Aquilino Domínguez Díaz

Antonio Feijóo Fernández

Manuel Varela Rodríguez